Na sygnale

Prokurator i policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch mężczyzn

Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w okolicy jednego z komisów samochodowych swoim zachowaniem miał stwarzać zagrożenie dla innych osób. We wskazanym miejscu, w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli ciała dwóch mężczyzn. Na miejsce wezwano m.in. prokuratora i techników kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

W środę (26.05.2022 r.) po godzinie 16:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o niebezpiecznie zachowującym się mężczyźnie, który może przebywać w okolicy ulicy Lubelskiej przy jednym z komisów samochodowych. Agresor swoim zachowaniem miał stwarzać zagrożenie dla osób postronnych. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol, który po sprawdzeniu wskazanego obszaru, na terenie komisu samochodowego przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, w jednym z pomieszczeń znalazł ciała dwóch mężczyzn. Jak się później okazało, ofiarami tego zdarzenia byli mężczyźni w wieku 48 i 50 lat.

Na miejsce skierowano policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z technikami kryminalistyki wspieranymi przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora, na miejscu zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, mające wyjaśnić przyczynę i okoliczności zdarzenia. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia technicy kryminalistyki znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką, która zostanie przekazana do laboratorium do dalszych badań balistycznych.

Ciała obu mężczyzn decyzją prokuratora zostały zabezpieczone w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Na czas prowadzenia czynności procesowych na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli teren przyległy przed dostępem osób postronnych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*