Na sygnale

Próbował ukraść paliwo ze skutera. Zaświecił sobie zapalniczką i spowodował pożar

Wyjątkowo nieroztropny 25-latek podpalił siebie i skuter, z którego próbował ukraść paliwo na jednej z posesji na terenie gminy Młynary (pow. elbląski). Do wypadku doszło podczas przelewania paliwa. Podejrzany o kradzież zaświecił sobie zapalniczką, aby zobaczyć ile paliwa jeszcze pozostało. Znaleźli go mieszkańcy, których zbudził wybuch i płomienie. Mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do szpitala. Jak wyzdrowieje odpowie za usiłowanie kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (13 listopada) w niewielkiej miejscowości w gminie Młynary. Około godziny 21.00 mieszkańców jednej z posesji, obudziła eksplozja i słup ognia widoczny z okien domu. Paliła się szopka, w której stał skuter. Świadkowie pobiegli na miejsce i zastali tam mężczyznę z poparzonymi dłońmi i dymiącą się fryzurą. Wezwano na miejsce karetkę.

25-latek trafił do szpitala w Elblągu. Zdążył powiedzieć, że próbował ukraść benzynę, którą spuszczał ze zbiornika skutera. Niewiele widział, więc oświetlił sobie miejsce zapalniczką. Następstwa były jasne.

Podejrzany o usiłowanie kradzieży był wcześniej notowany za podobne czyny. Jak wyzdrowieje usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (js/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*