Prezydent Olsztyna zaprasza do udziału w dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania

Prezydent Olsztyna zaprasza do udziału w dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania

Już 4 września olsztyńscy bibliotekarze przedstawią własną twórczą interpretację tekstu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Dramat w trzech aktach – zwany tragifarsą kołtuńską – należy do kanonu literatury polskiej. Gabriela Zapolska po mistrzowsku i z niezwykłym wyczuciem języka piętnuje drobnomieszczańską mentalność, pozostawiając czytelnika z silną refleksją społeczną oraz przesłaniem moralnym. Sztuka wciąż zachwyca i jest źródłem inspiracji dla artystów. Była wielokrotnie wystawiana, często w doskonałej obsadzie aktorskiej.

Zachęcamy do wspólnego wysłuchania tego wybitnego dzieła w sercu Olsztyna – tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się na Scenie Staromiejskiej w godz. 12.00 – 14.00.

Program Narodowego Czytania w Olsztynie:

  • uroczyste otwarcie przez Prezydenta Olsztyna,
  • głośne czytanie fragmentów utworu w wykonaniu olsztyńskich bibliotekarzy,
  • otwarty mikrofon,
  • konkurs literacki.

Prowadzenie: Łukasz Ślusarczyk

Organizatorzy: Samorząd Miasta Olsztyna, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają