MotosportSport

Premiera nowego zespołu rajdowego Radosława Typy GO2NFT

W ostatnią sobotę (30 kwietnia) w czasie, gdy zdecydowana większość Polaków odpoczywała, ciesząc się długim majowym weekendem, oczy polskiego motorsportowego środowiska skierowane były w kierunku zespołu Radosława Typy. Kierowca z Olsztyna regularnie rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski miał ogłosić swoje plany na tegoroczny sezon.

I tak też właśnie się stało. Ku radości kibiców GO2NFT Rally Team zaprezentował swoje fantastyczne auto oraz ogłosił ostateczny skład załogi. Radosława Typę w tym sezonie pilotować będzie doświadczony zawodnik z Ustronia – Łukasz Sitek – który ma na swoim koncie odnotowane starty w najróżniejszych zakątkach całej Europy i szereg zdobytych tytułów. Co więcej, załogę zobaczymy w topowej konstrukcji, jaką jest Volkswagen Polo R5, czyli samochód, który wykorzystywany jest również na rajdowych trasach Mistrzostw Świata (WRC)! Oznacza to, że duet GO2NFT Rally Team będzie mierzyć się z najszybszymi załogami w Polsce i walczyć o tytuł szutrowego Mistrza Polski.

Tegoroczny kalendarz przewiduje podział cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na rundy asfaltowe oraz szutrowe. Na luźnej nawierzchni zaplanowano trzy rajdy, z czego jeden z nich będzie częścią Mistrzostw Europy! Mowa oczywiście o Rajdzie Polski, który odbędzie się w czerwcu na Mazurach. Załoga, która zdobędzie najwięcej punktów na przestrzeni sezonu, wywalczy wspomniany tytuł mistrzowski i właśnie z takim wyzwaniem zmierzy się Radosław Typa z Łukaszem Sitkiem.

Radosław Typa: Zawsze marzyłem, aby usiąść za kierownicą takiego samochodu. Daje on niesamowite możliwości i pozwala czerpać ogromną radość z jazdy. Włożyłem mnóstwo czasu i pracy, aby znaleźć się w tym miejscu i to pozwala mi czerpać z realizacji tego marzenia podwójną radość. Po pierwszych testach w Polo R5 patrzymy z optymizmem w przyszłość i powoli skupiamy się już na Rajdzie Podlaskim, który będzie dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie sprawdzianem naszych możliwości. Liczymy na dobry wynik, który da satysfakcję zarówno nam, jak i naszym wspaniałym partnerom, bez których by mnie tutaj dzisiaj nie było.

Terminarz startów:

– Rajd Podlaski (21.05-22.05)

– Rajd Polski (10.06-12.06)

– Rajd Žemaitija (08.07-10.07)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*