Na sygnale

Pracowity weekend olsztyńskich policjantów

W ubiegły weekend olsztyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. 75-latek i 52-latek zostali zatrzymani po tym jak będąc pod wpływem alkoholu doprowadzili do zdarzeń drogowym. Natomiast 29-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w m. Sząbruk. Okazało się, że wsiadł za kierownicę auta mając ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Wszyscy mężczyźni stracili już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (04.07.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bartągu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w pojazd marki Renault Kadjar. Funkcjonariusze na miejscu zaczęli legitymować uczestników zdarzenia. Zachowanie 75-latka kierującego osobowym volkswagenem wzbudziło ich podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Wyczuwalny był od niego charakterystyczny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien on wsiadać za kierownicę auta – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (05.07.2020) w Olsztynie na ul. Obiegowej. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Suzuki Grand Vitara wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności i najechał na krawężnik uszkadzając pojazd. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 52-letniego kierującego 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w m. Sząbruk pojazd marki Volkswagen Golf. Po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie 29-latka.

Wszyscy trzej kierujący stracili już prawo jazdy. Wkrótce odpowiedzą przed sądem za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz oraz wysoka grzywna.

Źróło: KMP Olsztyn(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*