Na sygnale

Pracowali pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem

Prawie 1 promil alkoholu w organizmie miał każdy z czterech pracowników zakładu produkcyjnego w Olsztynie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

W dniu 11.07.2015 około godz. 10:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację, że pracownicy jednego z zakładów produkcyjnych w Olsztynie prawdopodobnie są pijany. Na miejsce wysłany został policyjny patrol. Po sprawdzeniu okazało się, że czterech spawaczy faktycznie są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nich prawie po 1 promilu alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci tego dnia mężczyzna pracowali od rana wykonując swoje obowiązki po alkoholu. O zdarzeniu poinformowano kierownika zakładu, który zwolnił ich z dalszej pracy do domu.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu albo grzywny. Konsekwencją ich zachowania może być również kara dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*