Wiadomości

Prace drogowe na skrzyżowaniu Sikorskiego/Tuwima. Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z planowanymi pracami remontowymi na skrzyżowaniu Tuwima/Sikorskiego/Synów Pułku, od dnia 15 lipca 2024 roku na okres około miesiąca zamknięty zostanie wlot ul. Tuwima w al. Sikorskiego oraz zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3. W ich miejsce uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – linie nr Z-1 i Z-2 (bez linii nr Z-3) kursujące na trasach maksymalnie zbliżonych do tramwajowej “jedynki” i “dwójki” oraz w zbliżonym rozkładzie jazdy.

Uwaga: autobusowe linie zastępcze nie będą obsługiwać przystanków:
– “Auchan” w kierunku Dworca Głównego/Wysokiej Bramy (najbliższy przystanek: “Galeria Warmińska”);
– “Szpital Wojewódzki” w kierunku Dworca Głównego/Wysokiej Bramy (najbliższy przystanek: “Skwer Wakara”/”Pstrowskiego-Sikorskiego”);
– “Pstrowskiego-Sikorskiego” w kierunku Kanta (najbliższy przystanek: “Szpital Wojewódzki”/”Dywizjonu 303”).

Szczegółowe trasy i rozkłady linii nr Z-1 i Z-2 dostępne są na stronie ZDZiT w zakładce: https://rozklad.zdzit.olsztyn.eu/.

Ponadto wprowadzone zostaną zmiany w trasach linii:
– Linie nr 130, N01
– w obu kierunkach ulicami: Sikorskiego – Obrońców Tobruku – Iwaszkiewicza – Tuwima. Uwaga: w przypadku linii nr 130 i N01 zmianie ulegają rozkładowe godziny odjazdów i przyjazdów również na stałych odcinkach tras;
– Linia nr 136 – w obu kierunkach ulicami: Sikorskiego – Obrońców Tobruku – Warszawska;
– Linia nr 307 – w obu kierunkach ulicami: Sikorskiego – Obrońców Tobruku – Armii Krajowej.

W związku z powyższym część przystanków przy ul. Tuwima i al. Warszawskiej nie będzie obsługiwana lub będzie obsługiwana w ograniczonym zakresie.

Szczegółowe trasy i rozkłady linii 130, 136, 307, N01 dostępne są na stronie ZDZiT w zakładce: https://rozklad.zdzit.olsztyn.eu/.

Źródło: ZDZiT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*