Na sygnaleWiadomości

Pożar w budynku przy ulicy Jagiełły w Olsztynie. Jedna ofiara śmiertelna

Około godziny 21 w budynku przy ulicy Jagiełły 5 w Olsztynie wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali 38 osób. Niestety nie udało się uratować 59-letniej kobiety.
Około godziny 21 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Jagiełły 5 w Olsztynie. Na miejscu pożaru pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w mieszkaniu na drugim piętrze. Z budynku zostało ewakuowanych 38 osób (25 osób z klatki, gdzie wybuchł pożar oraz 13 osób z klatki sąsiedniej, gdzie mieści się Dom Samotnej Matki). Niestety pożaru nie przeżyła 59-letnia kobieta, a mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Olsztyńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło przed budynkiem miejski autobus, w którym wszystkie osoby ewakuowane będą oczekiwać na powrót do swoich mieszkań. Niektórym osobom zapewnione zostały także lokale tymczasowe. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Aby wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną pożaru powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*