Na sygnale

Pożar motorówki na jeziorze Śniardwy

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy. Do zapłonu i wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas dolewania paliwa do zbiornika. W momencie wypadku na łodzi było pięciu mężczyzn. Trzech z nich trafiło do pobliskich szpitali. Jeden z nich jest w stanie ciężkim. Po udzieleniu pomocy medycznej funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek (08.06.2021r.) około godz. 16.00 na jeziorze Śniardwy doszło do pożaru i wybuchu łodzi motorowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Wyspy Czarci Ostrów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili wypadku na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat z Poznania i okolic oraz jeden z Mikołajek. Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu motorówki.

W wypadku rannych zostało trzech mężczyzn w tym jeden w stanie ciężkim przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Ełku, gdzie nadal przebywa. Drugi hospitalizowany jest w Piszu. Po udzieleniu pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*