Kultura

Powraca cykl „Kulturalna Aura”, czyli muzyka klasyczna na żywo w galerii w centrum Olsztyna

5 listopada po miesięcznej przerwie w olsztyńskiej galerii Aura Centrum odbędzie się kolejny koncert muzyki klasycznej na żywo. Wystąpi zespół – The Nexus Project z Gdańska, w którego repertuarze króluje miks muzyki elektronicznej z muzyką klasyczną i rockiem progresywnym. Wydarzenie jest kontynuacją bezpłatnego cyklu kulturalnych spotkań, który rozpoczął się we wrześniu.

Jesienią w Aurze, dzięki muzyce klasycznej na żywo, zapanował wyjątkowy nastrój elegancji połączonej z relaksem i wewnętrznym wyciszeniem.

„W listopadzie powracamy do tej kulturalnej tradycji. W naszych kameralnych wnętrzach znów zabrzmi muzyka klasyczna, która będzie miłym akcentem zakupów. Koncerty będą odbywać się na pierwszym piętrze obok windy panoramicznej w każdy piątek listopada o godz. 15” – informuje Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Listopadowe koncerty

Listopadowy cykl 5 listopada rozpocznie koncert zespołu – The Nexus Project z Gdańska. Muzycy zagrają na fortepianie, elektronice i oboju.

Kolejny koncert będzie ucztą dla miłośników klasyki – na fortepianie zagra Bartosz Wiśniewski (12 listopada). Muzyk jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, XVI Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku.

19 listopada zespół Neglekt zagra na kontrabasie, akordeonie oraz skrzypcach w połączeniu z sekcją rytmiczną. Muzyków inspirują różne style muzyczne, począwszy od jazzu przez rock folk czy pop do brzmień alternatywnych.

Ostatni z koncertów muzyki klasycznej w Aurze zaplanowany jest na 26 listopada i wystąpi wówczas absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów Goda, czyli Jagoda Wojciechowska. Artystka sama zalicza się do Alternative Depressive Pop, który łączy w sobie elementy rocka, popu i alternatywy z domieszką jazzowych harmonii. Goda ma na swoim koncie płytę zatytułowaną „Pomiędzyczasie”.

Wszystkie koncerty z cyklu „Kulturalna Aura” są bezpłatne i organizowane są we współpracy z Orkiestrą Kameralną BalticAlians.

Orkiestra Kameralna BalticAlians powstała w listopadzie 2018 roku z inicjatywy Jana Starucha, Rafała Marka Wiśniewskiego i Janiny Olszewskiej. Nazwa orkiestry powstała z połączenia słowa Baltic (z łac. Balticium) oznaczającego morze Bałtyckie i słowa Alians w rozumieniu przymierza lub braterstwa. Idea powstania orkiestry zrodziła się ze wspólnej pasji studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku do smyczkowej muzyki kameralnej i chęci dzielenia się nią z innymi.

Dzięki takim atutom jak młodość, zapał i talent, grupa tworzy najbardziej inspirujący i obiecujący zespół działający na Pomorzu. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę wirtuozów (dyrygentów i solistów) dąży do przełamania szablonowych koncertów muzyki klasycznej. Głównym celem jest połączenie kunsztu instrumentów smyczkowych z nowatorskim podejściem do muzyki. W ostatnim roku orkiestra zorganizowało szereg koncertów z udziałem wielu profesjonalnych muzyków światowej sławy między innymi z: Karoliną Piątkowską– Nowicką (liderem grupy drugich skrzypiec Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz pierwszą skrzypaczką zespołu NEOQUARTET), Robertem Kwiatkowskim (koncertmistrzem PFB i orkiestry kameralnej HASEANTICA), George’m Tchitchinadze (dyrektorem artystycznym PFB).

Więcej na https://fundacjabalticalians.pl/nasze-projekty/orkiestra-kameralna-balticalians/

Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Mieści się tu prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu.

Właścicielem Aura Centrum Olsztyna jest Nepi Rockcastle sp. z o.o., a zarządcą CBRE sp. z o.o.

Więcej na http://www.auracentrum.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*