Na sygnale

Potrącił 7-latka jadącego rowerem, a następnie odjechał. Teraz odpowie przed sądem

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej na al. Warszawskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym audi potrącił 7-latka jadącego rowerem, a następnie odjechał z miejsca. Policjanci szybko ustali sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast jechał autem bez ważnych badań technicznych i polisy OC. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek wieczorem (24.08.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty na al. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynikało, że nieznany mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi A4 potrącił 7-latka w rejonie przejścia dla pieszych. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Dziecko, które było pod opieką ojca, zostało przewiezione na badania. Na szczęście nie doznało poważnych obrażeń.

Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego i już po kilkudziesięciu minutach dotarli do jego miejsca zamieszkania. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że potrącił rowerzystę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 26-latek był trzeźwy. Natomiast po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że auto którym jechał kierowca nie miało aktualnych badań technicznych od 2017 roku oraz polisy OC.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Funkcjonariusze w związku ze spowodowaniem przez 26-latka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Źróło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*