Na sygnale

Potrącenie pieszej na ul. Dworcowej

W niedzielę w Olsztynie na ul. Dworcowej doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu potrącenia osoby pieszej, która w wyniku poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. 23-letni kierowca osobowego audi był trzeźwy.


W niedzielę (28.11.2021) doszło do wypadku drogowego z udziałem 29-letniej pieszej. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na ul. Dworcowej w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Z informacji uzyskanych od policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 29-latka została potrącona przez 23-letniego kierowcę osobowego audi w chwili, gdy była w połowie przejścia. Niestety, obrażenia poszkodowanej są poważne – karetką pogotowia została przetransportowana do olsztyńskiego szpitala.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy osobowego auta – mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na poważny charakter zdarzenia, policjanci nie mieli wątpliwości, aby 23-latkowi zatrzymać jego uprawnienia do kierowania a sprawę skierować do sądu.

Policjanci przypominają, że rejon przejścia dla pieszych to miejsce szczególne, w którym należy zachować szczególną ostrożność. Przypominamy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*