Na sygnale

Potrącenie na ul. Dworcowej

Do poważnego zdarzenia z udziałem osób pieszych doszło w sobotę (21.09.2019) na ulicy Dworcowej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierowca samochodu osobowego marki Alfa Romeo 156 na oznakowanym przejściu dla pieszych ominął inny pojazd i potrącił dwie kobiety. Badanie policyjny alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Osoby piesze zostały przetransportowane do szpitala.

W momencie, kiedy funkcjonariusze poprosili 38-latka o dokumenty, okazało się, że mężczyzna w ogólnie nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że mężczyzna był sprawcą innej kolizji drogowej, która miała miejsce, niespełna miesiąc temu.

Policjanci w związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzeniem pojazdu nie mając do tego uprawnień, skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*