Potrącenie na przejściu dla pieszych przy al. Wojska Polskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny, do którego doszło na przejściu dla pieszych, przy al. Wojska Polskiego. Jak się okazało, kobieta kierująca mercedesem nie zauważyła przechodzącego po pasach mieszkańca Olsztyna. Pieszy został przewieziony do szpitala. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, skończyło się to dla niego niegroźnymi obrażeniami.

Wczoraj (06.12.2017r.) olsztyńscy policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny przechodzącego po pasach przez jezdnię. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 00, przy al. Wojska Polskiego. Jak się okazało, jadąca tą ulicą 54-letnia kobieta na wysokości ul. Żeromskiego nie ustąpiła pierwszeństwa mieszkańcowi Olsztyna, który przechodził przez jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu. 45-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, pieszy nie doznał poważnych obrażeń.

Kierująca mercedesem kobieta straciła prawo jazdy. Za swój brak ostrożności odpowie jeszcze przed sądem.

Aura za oknem od dłuższego czasu nie sprzyja zarówno kierującym jak i pieszym. Bardzo szybko zapadający zmrok oraz opady atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność. Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby przed każdym przejściem dla pieszych zdjęli nogę z gazu i wyostrzyli swoją uwagę. Ostrzegamy również osoby piesze, aby zbliżając się do przejść rozejrzeli się bardzo dokładnie i pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do kierujących pojazdami.

Źródło: KWP Olsztyn (jk/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zadbaj o wyjątkowy nastrój w swoim domu ze świecami i woskami zapachowymi

Znasz to uczucie, gdy po całym dniu pracy