Na sygnale

Potrącenie na Pl. Bema w Olsztynie

Do zdarzenia doszło w środę (29.07) przed godz. 10:00 na Placu Bema w Olsztynie w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Pracujący na miejscu kolizji drogowej policjanci, ustalili, że sprawcą potrącenia jest 67-letni kierowca osobowego volvo, który zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do potrącenia kobiety.

Na miejsce zdarzenia poza patrolem policji przyjechała również karetka pogotowia, którą to 57-letnia poszkodowana została przewieziona do olsztyńskiego szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń – tym razem skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Badanie stanu trzeźwości policyjnym alkomatem nie wykazało obecności zarówno w organizmie kierowcy jak i osoby pieszej. Policjanci za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Sprawcy potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

To zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. I choć w tym konkretnym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, to publikujemy nagranie ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może skończyć się tragicznie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych zarówno do kierowców, jak i do pieszych. Przypominamy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego – informują policjanci.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/tm)

Komentarz

  1. Przecież ta kobieta była tak zagadana przez telefon, że wlazła na przejście jak krowa. Dlaczego pieszym wolno korzystać z komóry na przejściach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*