Na sygnale

Poszukiwany za posiadanie narkotyków wpadł z kolejną partią zakazanych substancji

Olsztyńscy policjanci pracowali przy zabezpieczeniu meczu Stomil-Olsztyn / Arka-Gdynia. Zadaniem funkcjonariuszy było zadbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny zarówno na stadionie jak i w jego pobliżu. Uwagę policjantów przykuł mężczyzna, który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że miał ku temu powody.

Funkcjonariusze pełniący służbę przy zabezpieczeniu sobotniego meczu (14.08.2021r.) przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie, w pobliżu stadionu zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem nerwowych ruchów i wylegitymowali, jak się okazało 32-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności w związku z popełnieniem przestępstwa narkotykowego, do którego doszło na terenie Szczytna niespełna dwa tygodnie wcześniej.

Niestety, 32-latek nie uczy się na własnych błędach, ponieważ w trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli kolejne partie białego proszku. Po analizie zabezpieczonego materiału okazało się, że 32-latek w pojemniku po orzeszkach ukrywał ponad 9 gramów amfetaminy.

32-latek spod stadionu trafił prosto do policyjnego aresztu, skąd przewieziony zostanie do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe 2 miesiące. Podejrzany usłyszał kolejny zarzut posiadania nielegalnych substancji, za który zgodnie z prawem może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*