Na sygnale

Poszukiwany za oszustwa 42-latek zatrzymany

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 42-latka poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Działdowa ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa. Mężczyzna, który był w przeszłości karany za rozboje, kradzieże i pobicia już trafił do Aresztu Śledczego w Olsztynie.

Od lutego br. Jacek K. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. 42-latek ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkaniec Działdowa podając fałszywe dane wyłudzał kredyty. Mężczyzna, aby uniknąć kary za popełnione przestępstwa ukrywał się. Jak sam przyznał, pracował dorywczo i wynajmował stancje, aby nie zostać „namierzonym”. Dlatego ogromne było jego zdziwienie, gdy dzisiaj rano do wynajmowanego przez niego mieszkania w Olsztynie zapukali policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie.

Jacek K., który był w przeszłości karany za rozboje, kradzieże i pobicia trafił do Aresztu Śledczego w Olsztynie.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych od początku swojego istnienia (od 12 lat) zatrzymali 325 poszukiwanych za najcięższe przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, m.in. za zabójstwa – 26, rozboje – 177, zgwałcenia – 10, uszkodzenia ciała – 70, uprowadzenia – 9.

Dzięki ich pracy 22 członków zorganizowanych grup przestępczych trafiło przed wymiar sprawiedliwości.

Od początku 2013 roku policjanci z ZPC-u zrealizowali 22 własne sprawy poszukiwawcze oraz 14 spraw poszukiwawczych dla innych jednostek, w których łącznie wydano 46 listów gończych, 2 Europejskie Nakazy Aresztowania oraz 9 zarządzeń z nakazem doprowadzenia.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*