Na sygnale

Poszukiwany od 15 lat kilkoma listami gończymi zatrzymany przez olsztyńskich policjantów

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko 15 lat. 39-latek był poszukiwany za przestępstwa gospodarcze oraz przeciwko zdrowiu, życiu oraz mieniu. Trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

W poniedziałek (21.02.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w trakcie czynności ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwana osoba. Na miejscu policjanci zastali 39-latka, który był kompletnie zaskoczony ich wizytą. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on poszukiwany na podstawie pięciu listów gończych oraz nakazu doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna przez 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości m.in. za przestępstwa gospodarcze oraz kradzież czy udział w bójce czy pobiciu. Ma do obycia łączną karę prawie 4 lat pozbawienia wolności.

39-latek został zatrzymany i we wtorek (22.02.2022r.) najprawdopodobniej trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*