Na sygnale

Poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

Na 2,5 roku do więzienia trafi poszukiwany przez sąd 30-letni mężczyzna, którego policjanci drogówki zatrzymali gdy ten przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna od 2011 roku poszukiwany był listem gończym m.in. za przestępstwo paserstwa i udział w pobiciu. Po wykonaniu czynności z poszukiwanym w komendzie zostanie on przewieziony do zakładu karnego w którym spędzi najbliższe 2,5 roku.

Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ulic w centrum miasta zauważyli parę przechodzącą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Piesi przebiegli przed maską radiowozu – policjanci natychmiast podjęli interwencję. W pierwszej chwili mężczyzna zaczął uciekać, ale gdy zobaczył za sobą policjanta zatrzymał się i poddał kontroli.

W trakcie sprawdzania 30-letniego mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że wobec Tomasza K. wystosowany jest list gończy w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Od 2011 roku mężczyzna skutecznie się ukrywał i uchylał od odpowiedzialności m.in. za przestępstwo paserstwa oraz udziału w bójce. Podczas zatrzymania Tomasz K. nie stwarzał problemów ponieważ jak powiedział zdawał sobie sprawę z tego co za chwilę usłyszy.

Teraz za przestępstwa z przeszłości 30-latek najbliższe 2,5 roku spędzi za kratami.

 

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*