Na sygnale

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez policjantów ze Stawigudy

Policjanci ze Stawigudy zatrzymali 38-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna na terenie Niemiec miał popełnić przestępstwa przeciwko mieniu. Wartość strat oszacowano na ponad 14 tysięcy euro.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stawigudzie w ubiegłym tygodniu ustalili, że pewien 38-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania może przebywać na terenie ich gminy. Policjanci uzyskali jego numer telefonu i poinformowali go, aby zgłosił się do jednostki policji w Stawigudzie.

W czwartek (24.10.2019) mężczyzna przyszedł do Posterunku Policji w Stawigudzie, gdzie został sprawdzony w policyjnych systemach – co potwierdziło, że jest poszukiwany przez niemieckie organy ścigania. Jest podejrzany o to, że dopuścił się tam kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego oraz sklepu jubilerskiego w 2018 roku.

Wartość strat oszacowano wówczas na ponad 14 tysięcy euro. Mężczyzna został zatrzymany. W najbliższym czasie zostaną wdrożone procedury dążące do przekazania mężczyzny niemieckim organom ścigania.

Źródo: KMP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*