Na sygnale

Poszukiwani wpadli z narkotykami. Zostali zatrzymani

Ustalenie miejsca pobytu osób, które świadomie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości lub za wszelką cenę próbują uniknąć zasądzonej im kary, nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu i poświęcenia. Dlatego zajmują się tym specjaliści w swojej dziedzinie, tacy jak policyjni poszukiwacze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak skuteczni są policyjni poszukiwacze przekonali się 34 i 32-latek poszukiwani listem gończym do odbycia zasądzonej kary wydanej przez sąd.

W środę (20.03.2024 r.) policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego 34-latka. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna miał wynajmować apartament na terenie Olsztyna. Około godziny 8:40 policjanci zauważyli osobę podobną rysopisowi poszukiwanego. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazał się nim być poszukiwany 34-latek. W trakcie sprawdzania jego odzieży, policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki i że w jego mieszkaniu może być ich więcej, kryminalni postanowili je przeszukać.

W mieszkaniu znaleźli śpiącego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być poszukiwanym listem gończym 32-latek. Ponadto w mieszkaniu ujawniono znaczną ilość substancji psychoaktywnych w postaci białego proszku, które schowane były w metalowej puszce, pieniądze jak i pistolet gazowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, do którego się przyznał. 34 i 32-latek już nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.

Od początku roku policjanci zatrzymali 23 osoby. Jest to dowód na profesjonalizm i determinację funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ich ciężka praca przynosi pozytywne rezultaty.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*