Na sygnale

Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani przez funkcjonariuszy z Olsztyna

Dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości zatrzymane przez funkcjonariuszy z Olsztyna. 47-letni Mariusz W został zatrzymany w miejscu pracy. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Podejrzany popełnił w przeszłości przestępstwo kradzieży i oszustwa. Druga osoba zatrzymana to 29-letnia Justyna R. Kobieta w przeszłości dokonała kradzieży sklepowej i nie uiściła grzywny. Sąd zamienił karę grzywny na karę 15 dni pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez olsztyński sąd. Pierwszy z zatrzymanych to 47-letni Mariusz W. Mężczyzna poszukiwany był od 2 czerwca br. listem gończym.

W przeszłości sprawca popełnił przestępstwo oszustwa oraz kradzieży. Za powyższe podejrzany ma do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany w miejscu pracy i był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Kolejna osoba poszukiwana zarządzeniem przez olsztyński sąd to 29-letnia Justyna R. Kobieta w 2012 roku w sklepie spożywczym dokonała kradzieży artykułów przemysłowych na łączną kwotę 50 złotych.

Od tamtej pory kobieta nie opłaciła zasadzonej grzywny. Wobec zaistniałej sytuacji wymiar sprawiedliwości zamienił grzywnę na karę 15 dni pozbawienia wolności. Kobieta oraz mężczyzna zostali już przewiezieni do jednostek penitencjarnych na terenie województwa gdzie odbędą zasądzone kary.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*