Na sygnale

Poranne zdarzenia drogowe na ulicach Olsztyna

Funkcjonariusze od samego rana pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na ulicach Olsztyna. Policjanci przypominają jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności.

W środę (06.12.2023 r.) w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą 66-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, nie ustąpił pierwszeństwa osobowej hondzie doprowadzając do zdarzenia drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza i al. Obrońców Tobruku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1020 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Dywizjonu 303, gdzie jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem ciężarowym 29-latek, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu skodą, który w celu uniknięcia zderzenia skręcił w lewo uderzając w słup sygnalizatora świetlnego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Również w środę funkcjonariusze zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w rejonie ul. Jagiellońskiej i Limanowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym 53-latek nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zdarzenie drogowego z seatem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 15 punktów karnych.

Źródło,fot. : KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*