Polsko-francuskie akrobacje

- Kategoria: Ciekawostki
0

W lipcu gości na Warmii i Mazurach trupa akrobatyczno-cyrkowa Galapiat przybyła z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor we Francji. Najbliższym przystankiem trzytygodniowego tournee artystów będzie XIV Olsztyńska Trzydniówka Teatralna, która rozpoczyna się 18 lipca. 

Tournee w Polsce to podróż zainspirowana polskimi korzeniami Sebastiena Wojdana, akrobaty i założyciela Galapiat. Artyści prezentując swoje spektakle, proponują jednocześnie spotkania oraz warsztaty w celu ożywienia kontaktów z widzami, traktując ich jako aktorów, rozmówców, osoby bogate w doświadczenia, którymi mogą się podzielić.

Galapiat podczas tournee występuje z dwoma spektaklami Marathon i Boi. Marathon jest owocem wieloletnich poszukiwań cyrkowych Sebastiana Wojdana. Artysta chciał samodzielnie stanąć na scenie, w bliskim otoczeniu publiczności, zaprezentować swoje siły i słabości. Na scenie obserwujemy szybko następujące po sobie wyczyny akrobatyczne, a efekt wzmagany jest muzyką elektroniczną. W spektaklu Boi w centrum jest człowiek, mrukliwy i wrażliwy, który zabiera nas do swojego świata desek, klocków, konopi i wina.

W Olsztynie trupa wystąpi w następujących terminach:

  • 18 lipca, godz.18.30 – spektakl Boi (plac za Wydziałem Sztuki UWM (ul. Szrajbera, al. Gelsenkirchen) – wstęp wolny.)
  • 20 lipca, godz. 22.00 – spektakl Marathon (plac za Wydziałem Sztuki UWM (w razie niepogody Hala Widowiskowo-Sportowa URANIA) – spektakl na zaproszenia, które są do odebrania w Informacji Kulturalnej MOK).

Dotychczas Galapiat wystąpiło na X Międzynarodowym Zlocie Miłośników Aniołów w Aniołowie oraz festiwalu Letnie Granie w Szczytnie. Tournee grupy wpisuje się w program partnerskiej współpracy pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim a departamentem Côtes d’Armor we Francji. Działania te już od ponad 20 lat wspierają międzykulturową wymianę na różnych płaszczyznach.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się