Ciekawostki

Polsko-francuskie akrobacje

W lipcu gości na Warmii i Mazurach trupa akrobatyczno-cyrkowa Galapiat przybyła z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor we Francji. Najbliższym przystankiem trzytygodniowego tournee artystów będzie XIV Olsztyńska Trzydniówka Teatralna, która rozpoczyna się 18 lipca. 

Tournee w Polsce to podróż zainspirowana polskimi korzeniami Sebastiena Wojdana, akrobaty i założyciela Galapiat. Artyści prezentując swoje spektakle, proponują jednocześnie spotkania oraz warsztaty w celu ożywienia kontaktów z widzami, traktując ich jako aktorów, rozmówców, osoby bogate w doświadczenia, którymi mogą się podzielić.

Galapiat podczas tournee występuje z dwoma spektaklami Marathon i Boi. Marathon jest owocem wieloletnich poszukiwań cyrkowych Sebastiana Wojdana. Artysta chciał samodzielnie stanąć na scenie, w bliskim otoczeniu publiczności, zaprezentować swoje siły i słabości. Na scenie obserwujemy szybko następujące po sobie wyczyny akrobatyczne, a efekt wzmagany jest muzyką elektroniczną. W spektaklu Boi w centrum jest człowiek, mrukliwy i wrażliwy, który zabiera nas do swojego świata desek, klocków, konopi i wina.

W Olsztynie trupa wystąpi w następujących terminach:

  • 18 lipca, godz.18.30 – spektakl Boi (plac za Wydziałem Sztuki UWM (ul. Szrajbera, al. Gelsenkirchen) – wstęp wolny.)
  • 20 lipca, godz. 22.00 – spektakl Marathon (plac za Wydziałem Sztuki UWM (w razie niepogody Hala Widowiskowo-Sportowa URANIA) – spektakl na zaproszenia, które są do odebrania w Informacji Kulturalnej MOK).

Dotychczas Galapiat wystąpiło na X Międzynarodowym Zlocie Miłośników Aniołów w Aniołowie oraz festiwalu Letnie Granie w Szczytnie. Tournee grupy wpisuje się w program partnerskiej współpracy pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim a departamentem Côtes d’Armor we Francji. Działania te już od ponad 20 lat wspierają międzykulturową wymianę na różnych płaszczyznach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*