Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z olsztyńskiej drogówki interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego osobowym fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta, mimo braku wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (16.10.2020r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 prowadzili kontrolę prędkości. Po godz. 15:00 zauważyli pojazd marki Ford Fiesta, którego kierowca jechał z prędkością 121 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h.

Policjant wydał mężczyźnie sygnał do zatrzymania się, który zlekceważył. Policjanci wsiedli do radiowozu i postanowili zatrzymać samochód. Kierowca forda nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, wręcz przeciwnie – przyspieszył. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę drogą krajową, w pewnym momencie skręcił w leśną drogę, gdzie po kilku kilometrach zatrzymał swój pojazd na terenie jednej z posesji. Mężczyźni próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia, co zostało im uniemożliwione przez policjantów.

Kierującym fordem okazał się 37-letni mieszkaniec Szczytna. W pojeździe znajdował się również 45-letni pasażer. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 37-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie ma do tego uprawnień.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 37-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się