Na sygnale

Policyjny pościg ulicami Olsztyna za nietrzeźwym kierowcą

W sobotę (31.07.2021) w nocy funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca zatrzymał pojazd w miejscu zabronionym. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. W momencie włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący volkswagenem nagle odjechał z miejsca zdarzenia nie stosując się do sygnałów wzywających go do zatrzymania się.

Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami Olsztyna, a w pewnym momencie zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo. Po podjętym pościgu kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 1 promil alkoholu. W trakcie przeszukania auta, w schowku policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina. Zebrany materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyźnie została także pobrana krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia czy kierowca nie prowadził auta pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków zabronionych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*