Na sygnale

Policyjni pirotechnicy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu

Policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego z okresu po II wojnie światowej. O niebezpiecznym przedmiocie oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki Policji poinformował przypadkowy spacerowicz.

W sobotę (24.04.2021r.) po godzinie 15:00 oficer dyżurny otrzymał informację o nietypowym znalezisku. Zaniepokojony spacerowicz poinformował służby po tym, jak podczas spaceru przy ul. Stramkowskiej w Olsztynie na swojej drodze zauważył przedmiot, który na pierwszy rzut oka mógł stanowić zagrożenie. Na miejsce skierowany został patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego w celu potwierdzenia otrzymanej informacji.

Policyjni pirotechnicy potwierdzili przypuszczenia spacerowicza. Okazało się, że na terenie kompleksu leśnego znajduje się niewybuch z okresu II wojny światowej – była to głowica ręcznego granatnika przeciwpancernego radzieckiej konstrukcji produkowana w okresie po II wojnie światowej, znana również pod nazwą RPG-2.

Niewybuch znajdował się w znacznym stadium korozji, przez co niezwłocznym było zneutralizowanie zagrożenia. Rolą interweniujących policjantów było zabezpieczenie miejsca znaleziska przed dostępem osób postronnych, aż do przyjazdu wojskowych saperów. Granatnik przeciwpancerny został przekazany żołnierzom, którzy w najbliższym czasie zajmą się jego neutralizacją.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*