Na sygnale

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna

Policjanci zatrzymali 32-letniego kierującego audi, który nie tylko doprowadził do kolizji, ale także wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi oraz z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei na ul. Bałtyckiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Pirat drogowy stracił już prawo jazdy i został ukarany surowym mandatem.

W środę (07.12.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Lubelskiej w Olszynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 32-letni kierujący audi skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego opla. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że sprawca kolizji drogowej był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły prawie 4 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na 32-latku ciąży sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci sporządzili dokumentację z interwencji. Wkrótce 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Bałtyckiej zatrzymali do kontroli drogowej audi. Jej powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 52 km/h. 40-latkowi zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*