Na sygnale

Policjant poza służbą uratował płonącego mężczyznę

Policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który będąc poza służbą uratował płonącego mężczyznę. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta, mężczyzna mógł nie przeżyć tego zdarzenia.

W okresie świątecznym policjant z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie st.asp. Krzysztof Oniśk, spacerował z żoną w okolicach osiedla Pieczewo i Jaroty. W pewnym momencie w rejonie pętli autobusowej przy lesie, funkcjonariusz zauważył płonącą ściółkę leśną. Policjant będący poza służbą poprosił kierowcę autobusu miejskiego stojącego na pętli autobusowej, aby ten poinformował Straż Pożarną, a sam pobiegł w kierunku płonącej trawy.

Kiedy funkcjonariusz podszedł bliżej zauważył, że w palącej się trawie leży mężczyzna. Policjant natychmiast wszedł w środek palącej się trawy i natychmiast wyciągnął poszkodowanego w miejsce bezpieczne. Następnie funkcjonariusz zaczął gasić mężczyznę, którego ubranie już się paliło.

Na miejsce zdarzenia policjant wezwał karetkę pogotowia. Uratowany mężczyzna miał widoczne oparzenia nóg i dłoni. Po przyjeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, policjant w dalszym ciągu udzielał pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, okładając miejsca poparzeń opatrunkami żelowymi. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta, mężczyzna mógł nie przeżyć tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (kw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*