Na sygnale

Policjant po służbie pomógł poszkodowanemu w wypadku

Olsztyński policjant w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanemu w wypadku drogowym, do którego doszło w środę wieczorem na trasie Dąbrówka-Świątki. Funkcjonariusz m.in. zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej. 25-letni kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Wyjaśniane są szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

W środę (26.02.2020) wieczorem wracając po służbie asp. Cezary Piotrowski na trasie Dąbrówko-Świątki zauważył rozbity motorower, a przy nim leżącego mężczyznę. Policjant natychmiast zatrzymał swoje auto i nie miał najmniejszych wątpliwości co należy zrobić w takiej sytuacji. Funkcjonariusz zadbał o bezpieczeństwo miejsca zdarzenia m.in. wyłączył silnik motoroweru, który stwarzał potencjalne zagrożenie, udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz poinformował o wypadku oficera dyżurnego najbliższej jednostki Policji. Chwilę wcześniej do operatora WCPR zadzwonił inny mężczyzna, który również najechał na zdarzenie drogowe.

Następnie przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który zabrał 25-latka z obrażeniami do szpitala. Na miejscu czynności wykonywali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z uwagi na podejrzenie, że mógł on kierować motorowerem pod wpływem alkoholu od mężczyzny została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Policjanci badają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Asp. Cezary Piotrowski znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą. Na co dzień od kilkunastu lat pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W swojej karierze zawodowej był wielokrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*