Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci zajmujący się na co dzień walką z przestępczością narkotykową, zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Konopie były uprawiane przez dwóch braci, którzy regularnie doglądali rośliny zasadzone w lesie, w gminie Dywity. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z olsztyńskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie leśnym w gminie Dywity, znajduje się uprawa konopi, która jest regularnie doglądana przez dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, jakim samochodem poruszają się „właściciele” plantacji. W niedzielę zatrzymali osobowego fiata, w którym jechało dwóch braci – 25 i 23-latek. Mężczyźni przyznali się, że to oni założyli plantację w lesie. Policjanci ścięli i zabezpieczyli 58 krzaków.

plantacja-konopi

Bracia zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty uprawy konopi. Wobec mężczyzn zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/in)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się