Na sygnale

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich

27-letni Sławomir K. oraz jego rówieśnik Patryk K. zostali zatrzymani przez policjantów operacyjnych, gdy przyszli doglądać nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą zorganizowali w lesie nieopodal Elbląga. Sprawcy przychodząc do lasu „udawali” grzybiarzy. W chwili zatrzymania mieli ze sobą koszyk z grzybami… głównie niejadalnymi.

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm zatrzymanym przez policjantów 27-latkom. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Funkcjonariusze operacyjni zatrzymali mężczyzn w chwili, gdy ci przyszli podlać sadzonki. Obaj zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Również obaj, na początku nie chcieli się przyznać do uprawy konopi. Policjanci zgromadzili jednak spory materiał operacyjno-procesowy udowadniając im, że to nie pierwsza ich wizyta w tym miejscu.

Łącznie zabezpieczono ponad 200 krzewów konopi. Znajdowały się one na trzech leśnych plantacjach wielkości kilkunastu metrów kwadratowych. Sprawcy, aby poczynić nasadzenia wycięli część drzewostanu, a nawet ogrodzili rośliny palikami i sznurkiem. Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą współpracowali z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg.

Dwaj mężczyźni oprócz zarzutów nielegalnej uprawy mogą usłyszeć również zarzuty wyrządzenia szkód w drzewostanie leśnym. 27-latkowie nie byli wcześniej notowani.

źródło: KWP Olsztyn (KN/TM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*