Na sygnale

Policjanci zlikwidowali leśną plantację marihuany

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Ostródy zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 18-latka podejrzanego o ich posiadanie oraz uprawę. Na terenie leśnym w pobliżu miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Szacunkowa ilość zabezpieczonych narkotyków to około 3 kg. Podejrzany 18-latek usłyszał zarzuty.

Policjanci kryminalni z Ostródy zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w trudno dostępnym terenie leśnym pod Ostródą. Policjanci nad sprawą pracowali od dłuższego czasu. W czwartek po południu funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań. Tam zatrzymali 18-latka podejrzanego o uprawę marihuany.

Podczas dalszych czynności kryminalni znaleźli miejsce, w którym były uprawiane sadzonki konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 30 krzaków konopi w różnym stadium wzrostu. Szacunkowa ilość zabezpieczonych narkotyków to około 3 kg.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie w piątek pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutów uprawy konopi oraz udzielania narkotyków.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Ostróda grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (jk/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*