Na sygnale

Policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 33-latka, który w jednej z miejscowości w gm. Barczewo prowadził dwie plantacje konopi indyjskich. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zwalczający Przestępczość Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że w jednej z miejscowości w gm. Barczewo 33-letni mężczyzna prowadzi uprawę konopi indyjskich.

Wczoraj (21.07) pojechali w to miejsce i rozpoczęli obserwację plantacji. Po pewnym czasie zauważyli samochód. Z pojazdu wyszedł młody mężczyzna, który podszedł do nielegalnie uprawianych roślin i zaczął je podlewać.

33-latek został zatrzymany przez policjantów. Przyznał się on również do prowadzenia drugiej plantacji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 24 rośliny konopi indyjskich.

Podczas przeszukania auta zatrzymanego ujawnili również środki, za pomocą których przygotowywał podłożone do optymalnej uprawy krzaków.

Przemysław K. noc spędził w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*