Na sygnale

Policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić trzem podejrzanym o rozbój. Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, bijąc pięściami i kopiąc po całym ciele pokrzywdzonego ukradli mu telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Poszkodowany straty oszacował na 470 zł. Prokuratura na wniosek policjantów zastosowała wobec 42-letniego Cezarego G., 27-letniego Jacka B. oraz 23-letniego Tomasza B. tymczasowy areszt.

Do rozboju doszło 11 października br. na ulicy Kromera w Olsztynie. Trzej napastnicy zaczepili dwóch przechodniów, po czym zaczęli ich uderzać i kopać po całym ciele. Jednemu z poszkodowanych udało się uciec oprawcom.
Drugiemu mężczyźnie sprawcy ukradli telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Łączna suma skradzionego mienia została oszacowana na 470zł.

Pokrzywdzony zgłosił przestępstwo policjantom, którzy 16 października br. zatrzymali wszystkich trzech podejrzanych.
Sprawcy napaści: 42-letni Cezary G., 27-letni Jacek B. oraz 23-letni Tomasz B. przyznali się do popełnionego wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec napastników 3 miesięczny areszt. Sprawcy w przeszłości byli już notowani przez Policję.
Za przestępstwo rozboju sprawcom grozić może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*