Na sygnale

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu wraz z gotówką oraz dokumentami

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. 30-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego miał ukraść z jego kieszeni telefon wraz z gotówką oraz dokumentami. Okazało się, że podejrzany będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawcę zuchwałej kradzieży telefonu wraz z gotówką oraz dokumentami, do której doszło we wrześniu 2021 roku w jednym z lokali na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że 30-latek od dłuższego czasu obserwował pokrzywdzonego. Wykorzystując jego nieuwagę w pewnym momencie podszedł do niego i wyciągnął z kieszeni telefon wraz z etui, w którym znajdowały się dokumenty oraz 1500 złotych.

Łączna wartość strat to blisko 3000 złotych. Następnie sprawca wyszedł z lokalu i oddalił się w nieznanym kierunku. Olsztyńscy policjanci w trakcie czynności wpadli na trop 30-latka, którego zatrzymali na jednej z ulic w mieście. Przy mężczyźnie został znaleziony skradziony portfel.

Policjanci odzyskali także dokumenty należące do pokrzywdzonego. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on zarzut zuchwałej kradzieży. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 30-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*