Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży kaloryferów

- Kategoria: Na sygnale
0

Nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu Tomaszowi Sz. Sprawca wyważył drzwi w opuszczonym mieszkaniu i ukradł z niego kaloryfery. Łączna suma skradzionego mienia to 1.000 złotych. Mieszkaniec Olsztyna sprzedał grzejniki na skupie złomu, a pieniądze wydał na bieżące potrzeby. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. 24-latek był już w przeszłości karany.

Policjanci zakończyli sprawę kradzieży z włamaniem, do której doszło 25 września br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-letni Tomasz Sz. wyważył drzwi jednego z opuszczonych mieszkań przy ulicy Warmińskiej i dostał się do jego wnętrza.

Z mieszkania sprawca zabrał 4 kaloryfery, które z pomocą przypadkowo napotkanego mężczyzny przetransportował do skupu złomu. Mężczyzna zapłacił nieznajomemu za „usługę” 10 złotych. Pozyskane ze sprzedaży grzejników pieniądze sprawca wydał na bieżące wydatki.
Policjanci z wydziału zwalczającego przestępstwa przeciwko mieniu wytypowali i zatrzymali podejrzanego.

Wczoraj sprawca został przesłuchany, złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec Olsztyna był już w przeszłości karany za pobicie.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych