Na sygnale

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Policjanci wydziału interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej. Mężczyźni kilka dni pili z nieznajomym alkohol a gdy nadszedł czas się rozstać postanowili napotkanemu koledze zabrać wartościowe przedmioty. Bijąc i szarpiąc, poszkodowanemu zabrali telefon, portfel i dokumenty. Obaj trafili do policyjnego aresztu – teraz odpowiedzą za rozbój.

Wczoraj po południu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił mężczyzna, który zgłosił kradzież portfela i pobicie. Do zdarzenia miało dojść w okolicy działek ogrodowych na terenie gminy Wójtowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Po wysłuchaniu 52-letniego pokrzywdzonego funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców może być już w Olsztynie ponieważ wspominał, że idzie na obiad do placówki pomocowej w Olsztynie. Policjanci pojechali sprawdzić tą informację i w kolejce po posiłek poszkodowany rozpoznał jednego ze sprawców pobicia. 28-latka policjanci wyprowadzili z kolejki po obiad.

Drugiego ze sprawców znaleziono na terenie ogródków działkowych. Obaj w momencie zatrzymania byli pijani. Funkcjonariusze przewieźli i osadzili sprawców w policyjnym areszcie.

Policjanci nie mieli problemu z rozpoznaniem sprawców ponieważ przy jednym z mężczyzn znaleziono przedmioty należące do poszkodowanego. Teraz za dokonanie rozboju podejrzani mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*