Na sygnale

Policjanci zatrzymali dwóch 28-latków podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe

Olsztyńscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch 28-latków podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Pierwszy z nich odpowie za posiadanie marihuany. Drugi za udzielanie i posiadanie substancji zabronionych oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Obaj ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ubiegły czwartek (19.11.2020) zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Pierwszy z ich 28-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z olsztyńskich ulic. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia olsztyńscy policjanci wpadli na trop mieszkańca Olsztyna, który w mieszkaniu mógł posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. Funkcjonariusze zastali w nim kolejnego 28-latka. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Na ich widok zaczął być agresywny i zaatakował ich próbując utrudnić im przeszukanie lokalu. 28-latek został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie czynności policjanci za łóżkiem znaleźli schowany słój wypełniony suszem roślinnym oraz gotówkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kryminalni zabezpieczyli blisko 40 gramów marihuany, która trafi do dalszych badań laboratoryjnych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili dwóm 28-latkom zarzuty. Pierwszy z nich odpowie za posiadanie substancji zabronionych za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi natomiast usłyszał zarzuty udzielania i posiadania narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. W jego przypadku kara może sięgnąć nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*