Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli substancję psychotropową 2C-B

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-latka. Podczas przeszukania w aucie znaleziono blisko 160 gramów substancji psychotropowej 2 C-B. Ponadto od mężczyzny została pobrana krew do badań ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (25.07.2022) w nocy policyjni wywiadowcy na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W pojeździe przebywało trzech mężczyzn, w tym 23-letni kierujący, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem jego nietypowego zachowania. W trakcie czynności w pojeździe znaleziono torebkę z zawartością biało-szarej zbrylonej substancji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono blisko 160 gramów substancji psychotropowej 2C-B. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 23-latka, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.

23-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jeżeli okaże się, że prowadził on pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*