Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli ponad 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy ujawnione zostały podczas kontroli drogowej i w garażu należącym do 60-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, któremu zgodnie z prawem mogą teraz grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek (06.11.2020) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na Al. Wojska Polskiego w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena, za którego kierownicą siedział 60-letni mężczyzna. W trakcie czynności, policjanci znaleźli nielegalne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Dalsze tropy zaprowadziły policjantów do garażu 60-latka, w którym znaleźli kolejne paczki nielegalnych papierosów. Łącznie, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dokładnie 10435 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna, do którego należały nielegalne papierosy został zatrzymany i usłyszał zarzut przewożenia i posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Dzięki interwencji policjantów z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą zabezpieczone papierosy nie trafią na rynek.

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karnoskarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. W tym przypadku 60-letni mężczyzna musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*