Na sygnale

Policjanci zabezpieczali mecz Stomil Olsztyn – Widzew Łódź

Wczoraj (21.03) w Olsztynie przy stadionie przy ul. Leonharda odbył się mecz Stomilu Olsztyn z Widzewem Łódź. Mimo trwającego lockdownu i związanych z nim ograniczeń mecze piłki nożnej mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności. Nie zmienia to faktu, że nawet w czasie pandemii nad bezpiecznym przebiegiem imprezy jak zawsze czuwają policjanci – tak było też tym razem. Olsztyńscy Policjanci odpowiadali za bezpieczny przebieg widowiska sportowego.

W niedzielę (21.03.2021) o godzinie 12:40 na olsztyńskim stadionie przy ul. Leonharda odbył się mecz piłki nożnej. Olsztyński Stomil zmagał się z drużyną gości – Widzew Łódź. Drużyna gości zwycięsko opuściła murawę stadionu gospodarzy zdobywając jedną bramkę. Podobnie jak za każdym razem przy tego typu wydarzeniach nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Niestety, mimo obostrzeń ponad 100 kibiców przyjezdnych postanowiło osobiście wesprzeć zawodników swojej drużyny. W zabezpieczeniu imprezy brało udział kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Do zapewnienia ładu i porządku publicznego wykorzystane były również psy służbowe. Policjanci swoje działania skupili przede wszystkim na kontroli przestrzeni publicznej pod kątem stosowania się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Zadaniem funkcjonariuszy było również niedopuszczenie do konfrontacji kibiców obu drużyn.

Ostatecznie dzięki policyjnym działaniom nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali kilka osób, które po wykonaniu niezbędnych czynności zostały zwolnione. Poszczególne grupy kibiców, które do Olsztyna przyjechały własnymi środkami transportu już na rogatkach miasta były przez policjantów bacznie obserwowane. Kilka grup, które dotarły w rejon ul. Leonharda czy Dworcowej w Olsztynie po chwili postanowiło wrócić do swoich samochodów, by bezpiecznie wrócić do domów. Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń związanych m.in. z organizacją imprez masowych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19.03.2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mecze piłki nożnej mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*