Policjanci zabezpieczają niebezpieczne znalezisko

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Wczoraj (27.03.19) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów na terenie leśnym miejscowości Wojciechowo w gminie Orneta.

Na miejsce został skierowany ornecki patrol interwencyjny wraz z policjantem z rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Jak się okazało mieszkaniec gminy znalazł w kilku miejscach w lesie 20 niewybuchów. Policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to 17 pocisków artyleryjskich i 3 granaty moździerzowe, produkcji niemieckiej pochodzące z czasów II wojny światowej.

Do czasu podjęcia niewybuchów przez saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego, mundurowi zabezpieczają miejsca znalezionych niebezpiecznych przedmiotów.

Policjanci przypominają

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuch trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna