Policjanci z pomocą psa służbowego wytropili zaginionego 61-latka

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Szczęśliwie zakończyła się akcja poszukiwawcza 61-latka, który we wtorek oddalił się z jednego z podolsztyńskich domów pomocy społecznej. W obawie o jego zdrowie i życie, opiekunowie zgłosili to policjantom. Wytropił go pies służbowy, z którym na co dzień pracują funkcjonariusze z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

We wtorek (17.01.2022 r.) po godzinie 19:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się z jednego z podolsztyńskich domów pomocy społecznej 61-letniego mężczyzny. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że mężczyzna może znajdować się w stanie zagrażającym jego życiu i samodzielnie może nie trafić z powrotem. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Czas reakcji był tu bardzo ważny, ponieważ na zewnątrz panował chłód. Pies służbowy podjął trop zaginionego mężczyzny. Kilka kilometrów od miejsca oddalenia się, na jednym z przystanków autobusowych, pies służbowy doprowadził policyjnych przewodników do 61-latka.

Mężczyzna był zdezorientowany i nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego znalazł się w tym miejscu i co zamierza dalej robić. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujnemu węchowi psa służbowego, mężczyzna wrócił bezpiecznie do miejsca pobytu.

Źródło; KMP Olsztyn (pż/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się