Na sygnale

Policjanci z Iławy zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu i sprzęt do jego przetwarzania

Iławscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna w swoim samochodzie, budynku gospodarczym oraz mieszkaniu posiadał prawie 1300 kg liści tytoniu, jak również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 700 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Iławie ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać znaczną ilość liści tytoniu. Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej fiata należącego do 29–latka. Podczas przeszukania samochodu, mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny policjanci zabezpieczyli prawie 1300 kg liści tytoniu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego posiada również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, w postaci maszyny do rozdrabiania liści na krajankę tytoniową oraz maszynę do suszenia tytoniu. Mężczyzna prowadząc swoją nielegalną działalność naraził Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 700 000 złotych.

29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe, maszyny służące do ich przetwarzania oraz samochód zostały zabezpieczone przez policjantów. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Źróło: KWP Olsztyn (jk/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*