Na sygnale

Policjanci uratowali sarny przed potrąceniem

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wezwani zostali do „wyjątkowej” interwencji. Nietypowe zgłoszenie dotyczyło dwóch spłoszonych saren, które uwięzione w pasie drogowym krajowej 51 wbiegały na jezdnię stwarzając bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Młode sarny zostały schwytane przez policjantów, odwiezione do pobliskiego lasu a następnie wypuszczone na wolność. Na szczęście w tym przypadku pomoc nadeszła w samą porę.

Do nietypowej interwencji z udziałem dwóch saren, które znalazły się w potrzasku doszło w ubiegły piątek (15.05.2020) w pobliżu drogi krajowej nr 51 na wysokości m. Kabikiejmy Dolne. W pasie drogowym, odgrodzonym od lasu siatką zostały uwięzione dwie młode sarny, które nie mogły samodzielnie znaleźć powrotnej drogi do lasu. Z pomocą ruszyli dobromiejscy policjanci.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, po przyjeździe na miejsce interwencji zastali tam dwie młode sarny, które w popłochu wbiegały na jezdnie, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ta nietypowa interwencja jest dowodem na to, że policjanci niosą pomoc w najróżniejszych sytuacjach – jak się okazuje nie tylko ludziom, ale często pomagają także zwierzętom.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci bez chwili namysłu przystąpili do działania i uratowali zwierzęta z opresji. Po tym jak funkcjonariusze zdobyli zaufanie zwierząt, schwytali je i policyjnym radiowozem ruszyli z nietypowymi pasażerami w kierunku pobliskiego lasu, gdzie zwierzęta zostały wypuszczone – miejmy nadzieję, że szybko zapomną one o traumatycznych przeżyciach.

Pamiętajmy, że wizyty dzikich zwierząt na drodze nie należą do rzadkości a policjanci wielokrotnie są wzywani do takich „nietypowych” interwencji. Każda interwencja z udziałem zwierząt jest potencjalnie niebezpieczna. Dzikie zwierzęta mogą wbiec przed nadjeżdżający pojazd i doprowadzić do kolizji czy wypadku drogowego. W tym przypadku, pomoc nadeszła w samą porę a dzięki policjantom z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście interwencja z udziałem dwóch młodych saren miała swoje szczęśliwe zakończenie. W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i zwierzęta szczęśliwie wróciły do swojego domu.

Źróło: KWP Olsztyn (
rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*