Na sygnale

Policjanci pomogli kobiecie wymienić uszkodzone koło

Funkcjonariusze z olsztyńskiej drogówki patrolujący krajową „szesnastkę” zauważyli, że pewna kierująca znalazła się w trudnej sytuacji, zadbali o to, by ją z niej wybawić. W aucie pękła opona, a kierująca pojazdem poznanianka nie miał przy sobie lewarka. Na szczęście takim sprzętem dysponowali policjanci, którzy pomogli kierującej wrócić na trasę.

Czy możemy jakoś pomóc? – od takiego pytania rozpoczęła się interwencja olsztyńskich policjantów w sprawie stojącej na poboczu krajowej „szesnastki” osobówki. Za kierownicą auta siedziała mieszkanka Poznania. Okazało się, że w trakcie jazdy w aucie pękła opona, a kierująca nim kobieta nie miała ze sobą lewarka.

Z uwagi na fakt, że awaria miała miejsce na trasie o dużym natężeniu ruchu (Kromerowo – Barczewo) funkcjonariusze zgłosili sprawę oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W tym czasie interwencja policjantów nie była pilnie potrzebna w innej sprawie i w innym miejscu, dlatego zaproponowali kobiecie pomoc. Kilka chwil później sprawnie wymienili koło.

Mieszkanka Poznania była bardzo wdzięczna policjantom i z uśmiechem ruszyła w dalszą drogę, a policjanci wrócili do służby patrolowej, by pomagać i chronić.

Policjant wyjeżdżający do służby nigdy nie może być pewny tego, co go tym razem podczas niej spotka. Jednak musi być przygotowany na wszystko. Czasami rozwiązanie problemu z jakim się spotka, wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności oraz może wiązać się z poważnym ryzykiem. Czasami jest czymś tak zwyczajnym, jak pomoc przy wymianie koła. Jednak nawet tak z pozoru prosta czynność, ma realny wpływ na stan bezpieczeństwa w danym miejscu – w tym przypadku na ruchliwym odcinku drogi krajowej – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*