Na sygnale

Policjanci podsumowali długi weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od czwartku od niedzieli policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze byli wzywani do 27 kolizji drogowych. Niestety nie zabrakło osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu czy za mocno wciskały pedał gazu. Osoby, które zlekceważyły przepisy ruchu drogowego musiały liczyć się z surowymi konsekwencjami i brakiem pobłażania ze strony policjantów.

W środę (15.06.2022r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Partyzantów zauważyli kierującego osobową mazdą, który poruszał się buspasem, co stanowiło wykroczenie. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 51-latka ponad 1 promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna poruszał się autem bez aktualnych badań technicznych i polisy OC. Funkcjonariusze zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Tego samego dnia (15.06.2022r.) policjanci na ul. Żurawiej w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którego kierujący jechał z prędkością 91 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. 45-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został nałożony na niego mandat karny w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

W czwartek (16.06.2022r.) policyjni wywiadowcy na ul. Kołobrzeskiej zauważyli bmw, za którego kierownicą siedziała kobieta – funkcjonariusze podejrzewali, że może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli auto. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Okazało się, że 21-latka nie ma prawa jazdy. Ponadto wyszło na jaw, że kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ nie opłaciła zasądzonej grzywny. 21-latka po uregulowaniu należności została zwolniona. Z kolei za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem.

Kilka godzin później (16.06.2022r.) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego siedzącego za kierownicą osobowej skody. Policjanci podczas patrolu ulic miasta w pobliżu dworca PKP zauważyli dwie osoby, które podejrzewali, że są pod wpływem alkoholu. Po chwili oboje wsiedli do auta i próbowali odjechać. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali auto do kontroli drogowej. W pojeździe znajdował się 32-letni kierowca oraz 35-letnia pasażerka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego skodą ponad 1 promil alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna wybrał się w podróż mimo sądowego zakazu, a pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz na sądowym zakazie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17.06.2022r.) policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem hulajnogą elektryczną w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 22-latka poruszającego się jednośladem krążyły blisko 2 promile alkoholu. Ze względu na stan upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Ostatecznie 22-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

W niedzielę (19.06.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Tym razem na al. Warszawskiej. 25-letni kierujący osobowym mercedesem jechał z prędkością 144 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*