Na sygnale

Policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli narkotyki

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 17 i 32-lat. Podejrzani, zatrzymani do kontroli drogowych, usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Czynności w tych sprawach trwają.

W czwartek (16.02.2023 r.) policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważyli na ul. Jagiellońskiej bmw, którego kierowca nagle przyśpieszył i gwałtownie skręcił w pobliską drogę. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Ku zdziwieniu policjantów za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec Olsztyna. Efektem przeprowadzonej kontroli, jaki i przeszukania w miejscu zamieszkania kierowcy, było zabezpieczenie narkotyków – marihuany oraz mefedronu o łącznej wadze prawie 30 gramów. 17-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

W piątek (17.02.2023 r.) olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którego kierowca na widok patrolu gwałtownie przyspieszył. 32-latek podróżował wówczas z pasażerką. W trakcie kontroli policjanci zabezpieczyli woreczek strunowy z zawartością białej substancji, a wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. 32-letni kierujący usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Co więcej, jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że 17 i 32-latek prowadzili pojazdy pod działaniem zabronionych substancji – mogą usłyszeć także kolejny zarzut.

Źródło; KMP Olsztyn (pż/js)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*