Na sygnale

Policjanci CBŚP zabezpieczyli 750 doniczek konopi indyjskich [FILM]

Funkcjonariusze CBŚP i działdowskiej policji zatrzymali 24-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Na prowadzonej przez niego plantacji zabezpieczyli blisko 750 doniczek z tymi roślinami różnej wielkości, a także osprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymanemu 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Budynek po byłej spółdzielni rolniczej, a w środku dorodna plantacja krzewów różnej wielkości. Wszystko w doskonale przygotowanych warunkach, pod odpowiednią temperaturą i „okiem” ogrzewających lamp. Taki obraz zastali funkcjonariusze CBŚP i kryminalni z Działdowa, którzy prowadzili działania w związku z ujawnieniem plantacji konopi indyjskiej na terenie jednej z miejscowości w gminie Iłowo-Osada.

Akcja miała miejsce w piątek (22.09.2017) w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze weszli na teren budynku po byłej spółdzielni rolniczej, gdzie według uzyskanych wcześniej informacji znajdowała się plantacja z zakazanymi zielonymi roślinami. Policjanci zabezpieczyli ujawnione krzewy konopi, a także osprzęt wykorzystywany do ich uprawy. Na miejscu zastali także 24-latka, który prowadził tę uprawę. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Wczoraj (25.09.2017) Sąd Rejonowy w Działdowie na wniosek Prokuratora Rejonowego z Działdowa zastosował wobec podejrzanego o uprawę konopi indyjskiej mieszkańca Wałbrzycha tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego, każdy kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawia konopie inne niż włókniste, a uprawa ta mogłaby dostarczyć znacznych ilości tego ziela, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat .

Źródło: KWP Olsztyn (JN/TM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*